czerw.30

Tęczowy Facebook

dodano: 30 czerwca 2015 przez Ollcia


                                                   Witam Ludzie :) 

Wiem baaaaardzo dawno nie nie było ale to dlatego że sporo się działo(znowy te wymówki? Poważnie Olgo?) Teraz postaram się bardziej(mimo że egzaminy końcowe tuż za pasem). Nie ważne. W ostatni dzień miesiąca w końcu dodaję notkę. Teraz bez przeciągania zapraszam :) 

 

Tak jak w tytule tematem będą kolory(a raczej kolor) na facebook'u. Przyznam się że natrafiłam na to niedawno ale już zdąrzyłam ogarnąć o co chodzi(jeeej brawo ja XD). A chodzi o kolor tęczowy(to w ogóle kolor?), mający symbolizować osoby z otoczenia LBGT(Less, Biseksual, Gey, Trans). Jeny, ale dzisiaj słabo wyjaśniam. Zupełnie od dupy strony. Więc jeszcze raz:

1. Na Fb pojawiła się moda(bo to przeminie, jestem pewna) na ''kolorowanie'' swojej fotki profilowej na tęczowo.

Ma to symbolizować osoby homo, bi, transseksualne oraz wszystkie inne które są za związkami homoseksualnymi. 

Oprócz tej jest jeszcze inna opcja. To znaczy: można ''pokolorować'' swoje profilowe na biało-czerwono. Te barwy z kolei przywdziewają osoby przeciwne takim związkom. Spory prcent z takich osób(nie mówię że wszyscy) cierpi na homofobię(tak twierdzę że to choroba, bo nie ma żadnych logicznych podstaw). 

 

Ufff, udało się pokrótce. Zazwyczaj się nad tym zbyt rozpisuję. Nie ważnie, teraz przejdę do punktu nr 2. Czyli co o tym myślę.(Z góry mówię że ci których to nie interesuje mogą od razu przejść do końca. Za wiele nie stracą. Wszystkich pozostałych zapraszam(ponownie) :) 

 

Co o trym sądzę? To poroniony pomysł. Jaki to ma właściwie sens? Poza tym że będziemy wiedzieli którzy z naszych znajomych(nie wszyscy ale spory procent) są innej orientacji? Właśnie. Nic a nic. Za to osoby ''oznaczone'' mogą przez to ucierpieć. Mam tu na myśli uszczypliwe, czasami wręcz okrutne komentarze że strony biało-czerwonych. Szczerze mówiąc osoby ''kolorujące'' się na tęczowo sami na siebie kręcą bicze. Jednak nie muszą ta być zawsze osoby homo. W wielu przypadkach są to równierz hetero  któży  mają na celu zdobyć uwagę lub skompromitować i zniesławić tęczowych. A wszyscy wiemy że polacy mają w zwyczaju wrzucać wszystkich do jednego worka. Tak więc kolory te nie wnoszą nic innego jak wojnę na fb. Nie wiem czyj był ten genialny pomysł, ale jestem pewna że to się źle skońćzy.

 

To by było na tyle. Gratuluję tym co wytrwali do końca :) Od teraz postaram się częściej wrzucać notki(przestań pieprzyć Olka bo te twoje obiecanki zaczynają mnie wkurzać!!)<moja druga osobowość :)

Trzymajcie się i narka :) 
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy